DT 2200 DATA KASASI

Uluslararası NT fire 017 Data kasası sertifikalı, 1090 oC derecede 120 dakika yangına dayanıklı, yanmaz veri saklama kasası. …

Çok hassas digital veriler için hırsızlık ve yangına karşı tam koruma sağlar. (DLT,  IBM, LTO kartuş, DVD, CD, Harddisc, Laptop vs).

En şiddetli yangında bile, data kasası iç sıcaklığı, veri yedekleme üniterinin bozulma sıcaklığı olan 35C dereceyi geçmez. Bu özellik, dünyada uluslararası sertifikaya sahip çok az markada bulunur.

Ayarlanabilir, tam açılır teleskobik çekmece ve iç düzen ekipmanları ile kapasitesinin tamamına her an ulaşılabilir. Örneğin 627 adet LTO 4  Ultrium kartuşun herbiri, kolayca yerinden alınarak kullanılabilir.

Firmalar için hayati önemi olan tüm  digital veri yedeklerini,  dataları korumanın tek yoludur. Normal çelik kasa, kesinlikle kartuş, cd, dvd vs gibi veri saklamak için uygun değildir, sıcaklığın sadece 400 oC dereceye çıktığı en küçük bir yangında bile, normal ya da sertifikasız bir çelik kasadaki tüm verileriniz yok olur.

Bilgi işlem departmanlarında alınan veri yedeklerinin, mutlaka yanmazlık özelliği garanti edilmiş, sertifikalı bir çelik kasa, yani bir veri saklama kasası kullanmaları önerilir. Bir çok denetim firması, Avruba Birliği standartları gereği, veri koruma, data saklama ihtiyaçları için, şirketlerde data kasası kullanmayı zorunlu kılar.

DATA KASASI DT200 EUROSAFE

DATA KASASI DT200 EUROSAFE

DATA KASASI Teknik Özellikleri


MODEL DT 2200 E  DATA KASASI / DATASAFE
Dış Ölçüler 1745 x 690 x 720 mm.
İç Ölçüler 1404 x 402 x 406 mm.
Ağırlık 541 Kg
Hacim 229 Litre
Çekmece / Raf Sayısı 11  / 4 Adet ( max)
Kilitleme Mekanizması Elektronik şifreli Kilitleme Sistemi / Panik Kapatma

**

Sertifikalar ( Data Kasaları’nda olması gereken Uluslararası Sertifikalar)


 • Avrupa Birliği Normlarına ( EN) uygundur.
 • NT Fire 017 120 diskette data kasası EN (Avrupa normları) sertifikalarına sahiptir. *SP (Swedish National Testing and Research Institute), 1090 derece sıcaklıkta 120 dakika veri/ data yangın güvenliği sertifikası)
 • ISO 9001 -2008 & ISO 9001-2009 kalite sertifikalarına sahiptir.

Datasafe NT fire 017 sertifika aşamaları

Datasafe NT fire 017 sertifika aşamaları

Data Kasası için Yangın Güvenliği Özellikleri

——————————————————————————–

 • 1090oC derecede 120 dakika yangına dayanıklıdır. Yangın en yüksek dereceli ısıya ulaştıktan sonra en az 2 saat yangına kartuş gibi bilgi işlem yedekleri zarar görmez.
 • 120 dakika yangın süresince, iç sıcaklık 35oC dereceyi geçmez.*
 • Sıcaklık,duman, buhar, nem, elektrik ve manyetik alanlara karşı tam koruma sağlar, data kartuşları bozulmaz.
 • Yangın, su, korozif gaz ve dumana karşı dayanıklı dayanıklıdır.
 • Manyetik alan korumasına ( Magnetproof) sahiptir. İç içe iki kasadan oluşur, bu özelliği ile çift faraday kafesi oluşturarak, data veri yedeklerinin manyetik alanlardan etkilenmesi önlenmiştir..
 • Kapak aralıkları yanmaz fitillerle kapanmıştır.
 • Kasa içinde nem oluşmasını önleyici nem regülatörleri bulunmaktadır. İki kasa arası nem alıcı kimyasal maddelerle doldurulmuştur. Çelik kasa nın içinde nem oranı %85 i geçmez.
 • Depreme dayanıklıdır.
 • Sel ve su baskınlarına karşı tam bir izolasyon sağlanmıştır.
Datasafe Elektronik Şifreli Kilit

Datasafe Elektronik Şifreli Kilit

Datasafe Kilitleme Sistemi Özellikleri


 • Elektronik Şifreli Kilit Sistemine sahiptir, ve standart olarak sunulur. Şifreli çelik kasa kullanmak, anahtar taşıma, kaybetme riskini ortadan kaldırır, hem güvenli hem de kolay kullanım sağlar.
 • Elektronik kilit, 4-16 basamaklı iki ayrı şifre ile kullanılabilir.
 • Acil durumlar için Panik-Kapatma sistemine sahiptir. Data kasası ‘nın kapağı kapatıldığında otomatik olarak kilitlenir.
 • 3 yönlü, 6-12 çelik kilitleme milleri ile hırsızlığa karşı tam koruma sağlar.

Kasa İç düzen ekipmanları / Raflar- Çekmeceler


 • Data kartuş tiplerine göre ayarlanabilir, seperatörlü, hareketli çekmecelere sahiptir. Çekmece içlerindeki bölmeler, kullanılan yedek kartuşunun boyutlarına göre ayarlanabilr. Çekmece içindeki tüm kartuş, teyp vs gibi yedeklere her zaman erişilebilir. İstifleme sorunu yaşanmaz.
 • İsteğe göre düzenlenebilen, ayarlanabilir iç raf sistemine sahiptir. Raflarda klasör, dosya, evraklar da yangından ve hırsızlıktan konunabilir.
 • Veri kaset ve kartuş sayısına göre, çekmece/raf adetleri ayarlanabilir.
Datasafe Çekmece Raf sistemi

Datasafe Çekmece Raf sistemi

Garanti ve Teknik Hizmetler


 • Tum uretim hatalarına karşı en az 2 (iki) yıl garantilidir.
 • EUROSAFE  tarafından ithal edilmekte ve tüm hizmetleri Eurosafe Çelik Kasa güvencesiyle, konusunda uzman Eurosafe çelik kasa teknik servisi tarafından sağlanmaktadır.

Disket, veri kartuşu bozulma sıcaklığı 35oC derecedir. Data kasasının en önemli özelliği budur. Bu derecelerde, çok hassas ve yüksek yangın güvenliği gereklidir, standartlara sahip olmayan normal bir çelik kasa nın bu özelliği sağlaması mümkün değildir.Ayrıntılı teknik bilgi için, Data Kasa Tanımı sayfasını inceleyebilir, her türlü veri saklama, veri fiziksel güvenliği sorularınız için teknik danışmanlarımızdan bilgi almak için bizleri arayabilirsiniz.


Related posts:

 1. DFC2000 Yangına Dayanıklı Çelik Evrak Dolabı
 2. CeBIT Bilişim 2011 Fuarı’ndayız
 3. DS1530 DATA KASASI
 4. DPS8500 Premium NEXT çelik kasa
 5. W300 EH Yangına Dayanıklı Çelik Kasa