Hesabıma haciz gelir' korkusu

eurosafe hakan ayyıldız

eurosafe hakan ayyıldız

‘Hesabıma haciz gelir’ korkusu kasa satışını yüzde 25 artırdı
Maliye Bakanlığı vergi borcu olanların banka hesaplarındaki paralara haciz koyacağını açıkladı Uygulamayı duyan parasını bankalardan çekip özel kasaya koştu. Kasa satışları yüzde 25 arttı.
Maliye Bakanlığı’nın, vergi borcunu ödemeyenlerin hesaplarına girip anında alacağını tahsil edecek olması, kasa satışlarını patlattı. Eurosafe Çelik Kasa Genel Müdürü Hakan Ayyıldız, krizle bankalara güvenin azalmasının işlerine yaradığını belirterek, şunları söyledi: “Şimdi de devlet vergi alacağına anında şirketin hesabından el koyabiliyor. Şahıslar zaten bankada garantideki 100 bin TL limitinin üstündeki parasını çekiyordu, şimdi de şirketler paralarını vergi dairesi kapmasın diye çekip, kendi kasalarında saklıyor.”
Sektör % 55 büyür
Bu nedenle 2008 Aralık’tan itibaren kasa satışlarının yüzde 25 arttığını kaydeden Ayyıldız, “Sadece bizde değil, tüm sektörde satışlar yüzde 25 arttı” diye konuştu. Bu yıl da satışlarda patlama beklediklerini ifade eden Ayyıldız, şöyle devam etti: “Yurt dışında bankalara olan güvensizlik, Türkiye’de henüz çok yoğun yaşanmadı. Bunun etkilerini önümüzdeki dönemde hissedeceğiz. Ayrıca, krizle hırsızlıklar da artmaya başladı. Tüm bunlar insanları kasa alımına yönlendiriyor. Bu yıl bizim sektörümüzde yüzde 30 büyüme yaşanacak. Bu da aslında yüzde 55 büyüme demek.”

ÖZLEM KAMER
Takvim 20 Ocak Salı
takvim_-haber_-eurosafe


No related posts.