Otel Kasası

OTEL, HASTANE KASALARI GENEL KULLANIM ÖZELLİKLERİ

EUROSAFE Dünya’nın dört bir yanında, güçlü teknik kadrosu ve satış sonrası hizmetiyle kendisini kanıtlamış,  en gelişmiş ve güvenilir otel, hastane ve özel kullanıma yönelik çelik kasa sistemidir.

EUROSAFE, şahsa özel güvenlik sistemi, kişisel eşyaların ve dökümanların saklı tutulması için gerekli ve kesin çözümler sunar. Kompüterize kilitleme mekanizması sadece kullanıcının bilebileceği bir kişisel kod ya da sahip olduğu özel kredi kartı gibi magnetik kartlarla açılabilir ve kilitlenebilir.

Kompleks ve gelişmiş tekonloji ürünü olmasına rağmen, Eurosafe çelik kasaları kullanmak son derece kolaydır.

* Kartınızı (günlük kullandığınız kredi kartınız da olabilir) magnetik okuyucudan geçirdiğinizde kasanız kilitlenir. Tekrar geçirdiğinizde açılır.
* 6 basamağa kadar şifrenizi girip, enter tuşuna bastığınızda kasanız kilitlenmiştir. Doğru rakamlar girildiğinde kasanız kendiliğinden açılacaktır.

Otel Kasası Teknik Özellikler

EUROSAFE otel kasası kilitleme mekanizması, tüm Eurosafe ‘lerde olduğu, tam otomatiktir (Açmak için herhangi bir kol çevirmek gerekmez. Milleri, mikroişlemcinin kontrol ettiği servo motor hareket ettirir.) Standart otel kasası modellerinde kapak paslanmaz çelik 2 adet 20 mm çapında mil ile kilitlenmektedir.

EUROSAFE Otel Kasası, bakım ve servis masrafı gerektirmez. En az bir yıl kullanılan 4 adet 1.5 v kalem piller ile çalışır.

EUROSAFE Çelik Kasa, tabandan veya sırttan sağlam bir satıha 4 çelik civata ile sabitlemiş platform üzerinde montaj sonrası  kesinlikle yerinden kıpırdatılamaz hale gelecektir. Montaj işlemi kasanızın içerisinden yapıldığı için, kapalı pozisyonda  sökülmesi mümkün değildir.

EUROSAFE, 32 ayrı kuLlanım şekline göre ayarlanabilir. Özellikleri çok kısa sürede kolaylıkla programlanarak değiştirilebilir.
Bazı Program Özellikleri

* Kredi kartıyla, şifreyle ya da hem kredi kartı hem de şifreyle birlikte kullanılabilecek şekilde programlanabilir.
* 4 hatalı şifreyle açma teşebbüsünde bloke olur ve bloke olacağı zaman dilimi ayarlanabilir.
* Sadece “LOCK” tuşuyla kilitlenmek üzere programlanabilir.
* Acil durumlarda çelik kasalar, bilgisayarlı aparat ile, sadece yetki alınan süre içinde güvenli ve kolayca açılabilir. Personel bu süre dolduktan sonra hiçbir işlem yapamaz ve tekrar sorumlu müdürden yetki almak zorundadır (Personel kontrolü).
* Son 12 açma işlemini hafızasında tutarak, şüpheli durumlarda kasanın nasıl açıldığı hakkında bilgi verir. Gerektiğinde zaman, kişi ve kod gibi ayrıntıları printer çıkışı olarak alabilirsiniz.
* Güvenlik açısından ihtiyaç duyulduğunda açılma işlemine ek duraklama getirilebilir.
* İstenildiğinde kendiliğinden kapanma mekanizması ve raf eklenebilir.

Otel ve Hastanelerde Kiralık Çelik Kasa Uygulaması

Eurosafe otel kasası müşterilere kiralanmak üzere programlandığında;

* Müşteri resepsiyonda kaydını yaptırırken; eğer çelik kasa kullanmak istiyor ise kendisine özel bir jak verilir.
* Müşteri odasına çıktığında, özel jakı kasa kapağının iç tarafındaki yuvasına yerleştirir. Bu işlem mekanik olduğundan çok kolaydır ve yanlış uygulanması mümkün değildir.
* Artık EUROSAFE Çelik Kasa kullanıma hazırdır. Müşteriniz değerli eşyalarını yerleştirdikten sonra şifresini girer ya da kartını geçirir ve çelik kasasını kilitler.

* Müşteriniz ayrılırken, kasa kapağı üzerinde jakı yerinden çıkarır ve resepsiyona teslim eder. EUROSAFE Çelik Kasanız yeni bir müşteri gelip jakı yerleştirmeden bir daha kilitlenemez.

Acil Durumlar

Otellerde karşılaşılabilecek acil durumlarda kasalarınızı açmanın iki yolu vardır.

1. Değiştirilebilen ve istenildiğinde devreden çıkarılabilen master şifre ile.
2. Sadece yönetimin sahip olacağı ve kontrolünde kullanılabilecek acil açma aparatı ile.

Acil Açma Aparatı

Dışarıdan sisteme müdahale edebilecek bilgisayarlı acil açma aparatı her çelik kasa grubu için ayrı programlanmıştır.

Otel veya hastanede kontrolü tek bir yöneticinin elindedir.

Aparat sahibi yönetici, aparatı belirli bir süre için kullanıma açar ve geçici bir şifre ile görevliye verir.

Görevli kendi şifresini kullanarak, bu zaman dilimi içerisinde kasalara müdahale etme kabiliyetine sahip olur.

Ayarlanan süre sonunda aparat kullanılamaz duruma gelir. Aparat sahibi yönetici, cihazı tekrar kullanıma açarak, bu defa başka bir görevliye yeni bir şifre ile verebilir.

Böylece çelik kasaların acil açılması işlemleri tek bir yöneticinin kontrolünde kolaylıkla yapılabilir ve hiçbir suistimale ihtimal vermez. Cihazlardaki zaman ve kişi sınırlaması, açılması gerekli olan dışında diğer odalardaki kasaları riske atmamış olur.

Related posts:

  1. Eurosafe Supreme Otel Oda Kasasi
  2. Otel Kasası ESC2025